DEKANI'IN MESAJI

 

Sevgili genç meslektaşlarım,

Öncelikli olarak İç Anadolu Bölgemizin hızlı gelişen ve değişen şehri Eskişehir’e, Osmanlı Devletinin kurucusunun adını taşıyan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne ve sizi geleceğe hazırlayacak olan fakültemize hoş geldiniz.

Kuruluşu 1995 yılına dayanan ve bölüm altyapısının hazır hale gelme durumuna göre bölümlerine öğrenci kabul etmeye başlayan fakültemizde halihazırda dört bölümde lisans eğitimine devam edilmektedir. Genç ve dinamik bir akademik kadroya sahip olan fakültemizde, geleceğe en iyi şekilde hazırlanacağınızdan emin olunuz. Eğitim göreceğiniz bölümler her ne kadar arzu edilen fiziki yapıya sahip olmasa da eğitim araçları açısından çağa uygun yeterli donanıma sahiptir ve her geçen gün bu donanımlara yenileri eklenmektedir. Bağımsız yerleşkeye sahip olan fakültemiz laboratuar çalışmalarına ilaveten arazi çalışmaları içinde yeterli alana ve altyapıya sahiptir. Yine sınavlara hazırlanabilmeniz için bilgisayar donanımlı kütüphanemiz sizlerin hizmetinizde olacaktır.

Öğrencilik süresince sizleri geleceğe hazırlama adına mesleki eğitimin yanında gerek öğrenci kulüpleri aracılığıyla gerekse yaşadığınız şehir sizlere değişik fırsatlar sunacaktır. Bu fırsatları değerlendirmeli ve kendinizi geleceğe hazırlamak sizlerin elindedir.

Gerek mesleki gerekse sosyo-kültürel yönden kendinizi geleceğe hazırlayacağınız bu dönemi en etkin şekilde değerlendireceğinize inancımız tamdır. Çünkü sizin doğruluktan ayrılmayacağınıza, çalışarak başarıya koşacağınıza; ailenize, çevrenize ve milletinizin güvenine layık olacağınıza eminim.

Şahsım ve mesai arkadaşlarım adına 2018-2019 öğretim yılında sizlere sonsuz başarılar diliyor, aramıza katıldığınız için sizleri kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Prof.Dr. Ali KOÇ  

Dekan