TR | EN
ÇİFTLİK MÜDÜRLÜĞÜ
 
 Çiftlik Müdürlüğü
 

Çiftlik Müdürü: Doç.Dr. Volkan OKATAN

Çiftlik Müdür Yard. : Doç.Dr. Taki KARSLI

 

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ 

ZİRAAT FAKÜLTESİ

EĞİTİM, ARAŞTIRMA ve UYGULAMA ÇİFTLİĞİ

 

Fakültemizde tarım eğitim-öğretimine 2002-­2003 öğretim yılında başlanmıştır. Fakültemiz parçası olduğumuz üniversitenin başarıları ve içinde yer aldığımız şehrin özellikleri nedeniyle, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonrası öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Bu tercihi yapan öğrencileri yanıltmamak için, üniversitemize yakışır ve bir yükseköğretim kurumunun performansını gösteren Eğitim Araştırma ve Uygulama Çiftliği Fakültemiz bünyesinde kurulmuştur.

Fakültemiz Eğitim Araştırma ve Uygulama Çiftliğinin kullanımında Eskişehir merkezde 490 dekar, Sarıcakaya ilçesi Mayıslar yerleşkesinde 414 dekar arazimiz bulunmaktadır.

Fakültemize ait bu arazilerden Eskişehir merkezde kiraz, elma, erik, şeftali, kayısı, nektarin, armut, vişne, dut, badem, ceviz vb. meyvelerden oluşan 112 dekar bahçe alanı mevcuttur.

Yine, Eskişehir merkezde kanatlı hayvancılık araştırma ve uygulama tesisi ile öğrenci uygulamaları amacıyla minyatür küçükbaş hayvan ağılı mevcuttur. Ayrıca uygulama arı kolonileri bulunmaktadır.

Sarıcakaya ilçesi Mayıslar yerleşkesinde kiraz, nar, erik, şeftali, zeytin, Trabzon hurması, kayısı, antep fıstığı, incir vb. meyvelerden oluşan 380 dekar meyve bahçesi bulunmaktadır.

Yine, Sarıcakaya ilçesi Mayıslar yerleşkesinde kurulu zeytin bahçesinden elde edilen ürünü değerlendirmek amacıyla zeytin işleme tesisi bulunmaktadır.

Yine, il merkezindeki 102 dekarlık alanda başta buğday olmak üzere uygulamaya yönelik muhtelif tarla bitkileri ve sebzelerin yetiştirilmesi, Mayıslar uygulama alanında pamuk, susam vb. bitkiler başta olmak üzere muhtelif tarla bitkisi ve sebze yetiştiriciliği yapılmaktadır.

 

T.C. ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

ZİRAAT FAKÜLTESİ

EĞİTİM, ARAŞTIRMA ve UYGULAMA ÇİFTLİĞİ

PERSONELİ

 

 

ADI SOYADI ÜNVANI

DIŞ  HATLAR                                        

0 222 239 37 50

Faks : 0 222 324 29 90    

Çiftlik Müdürü

Volkan OKATAN

4842

Çiftlik Müdür Yrd.

Taki KARSLI

4893

Tekniker

Melih KARA

4859

Tekniker Şerif Ferhat KOÇAK 4859

Memur

H.Hüseyin KARAASLAN

4824

Tarım Personeli

Erol ÇELİK

 

Tarım Personeli

Müslüm BİLGİÇ

 

Tarım Personeli

Nebi KİRİBU  
Tarım Personeli Mustafa ÇÜRÜKOĞLU  

Tarım Personeli

Ali PARLAK