TR | EN
ÇİFTLİK MÜDÜRLÜĞÜ
 
 Çiftlik Müdürlüğü
 

Çiftlik Müdürü: İsmail UYSAL

 

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

ZİRAAT FAKÜLTESİ

EĞİTİM, ARAŞTIRMA ve UYGULAMA ÇİFTLİĞİ

 

Fakültemizde tarım eğitim-öğretimine 2002-­2003 öğretim yılında başlanmıştır. Fakültemiz parçası olduğumuz üniversitenin başarıları ve içinde yer aldığımız şehrin özellikleri nedeniyle, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonrası öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Bu tercihi yapan öğrencileri yanıltmamak için, üniversitemize yakışır ve bir yükseköğretim kurumunun performansını gösteren Eğitim Araştırma ve Uygulama Çiftliği Fakültemiz bünyesinde kurulmuştur.

Fakültemiz Eğitim Araştırma ve Uygulama Çiftliğinin kullanımında Eskişehir merkezde 490 da, Sarıcakaya ilçesi Mayıslar yerleşkesinde 414 da arazimiz bulunmaktadır.

Fakültemize ait bu arazilerden Eskişehir merkezde kiraz, elma, erik, şeftali, kayısı, nektarin, armut, vişne, dut, badem, ceviz vb. meyvelerden oluşan 112 da bahçe alanı mevcuttur.

Yine, Eskişehir merkezde kanatlı hayvancılık araştırma ve uygulama tesisi ile öğrenci uygulamaları amacıyla minyatür küçükbaş hayvan ağılı mevcuttur. Ayrıca uygulama arı kolonileri bulunmaktadır.

Sarıcakaya ilçesi Mayıslar yerleşkesinde kiraz, nar, erik, şeftali, zeytin, Trabzon hurması, kayısı, antep fıstığı, incir vb. meyvelerden oluşan 380 da meyve bahçesi bulunmaktadır.

Yine, Sarıcakaya ilçesi Mayıslar yerleşkesinde kurulu zeytin bahçesinden elde edilen ürünü değerlendirmek amacıyla zeytin işleme tesisi bulunmaktadır.

Yine, il merkezindeki 102 da’lık alanda başta buğday olmak üzere uygulamaya yönelik muhtelif tarla bitkileri ve sebzelerin yetiştirilmesi, Mayıslar uygulama alanında pamuk, susam vb. bitkiler başta olmak üzere muhtelif tarla bitkisi ve sebze yetiştiriciliği yapılmaktadır.

 

T.C. ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

ZİRAAT FAKÜLTESİ

EĞİTİM, ARAŞTIRMA ve UYGULAMA ÇİFTLİĞİ

PERSONELİ

 

 

 

 

ADI SOYADI ÜNVANI

DIŞ  HATLAR                                        

0 222 239 37 50

Faks : 0 222 324 29 90    

 

 

DAHİLİ HATLAR

Çiftlik Müdürü

İsmail UYSAL

4832

Tekniker

Melih KARA

4859

Tekniker Şerif Ferhat KOÇAK 4859

Döner Sermaye

Ruhi ÖZTÜRK

4824

Döner Sermaye Erdem KUL 4824

İşçi

Yücel AYDIN

4821

İşçi

Halit YILDIZ

4821

İşçi

Özcan VAN

4821

İşçi

Erol ÇELİK

4821

İşçi

Müslüm BİLGİÇ

4821

İşçi

Nebi KİRİBU

4821

İşçi (Sarıcakaya/Mayıslar)

Mesut PARLAK

 

İşçi (Sarıcakaya/Mayıslar)

Ali PARLAK

 

İşçi (Sarıcakaya/Mayıslar)

Mustafa ÇÜRÜK

 

İşçi (Sarıcakaya/Mayıslar)

Ersin MİHALIÇ

 

İşçi (Sarıcakaya/Mayıslar)

Mustafa METİN